Pamatujete tu hru Kámen, nůžky, papír? Když se k tomu přidá jehla, barvy, korálky... je z toho rázem zábava na celý život. Vítejte :-)

pátek 30. října 2015

Barvy a samé barvy

Posledních pár dnů a týdnů jsem měla opravdu plné barev. A to vůbec nemluvím o krásném podzimu za oknem :-)
O naší Terezce, studující v Istanbulu techniku Ebru - malování na vodní hladině, jsem už tady psala a tak se to naše bytí hodně točí kolem ní :-)
Následující fotečka je z Mezinárodní výstavy v turecké Yalově, kde Tess vystavovala a získala ocenění, a já měla tu krásnou možnost zapojit se do skupinového malování na vodní hladině. Luxusní satén plný kouzelných barev chystalo 20 páru rukou a měl rozměry 3x3 metry. Z toho by byly šatičky :-)


V dalších dnech pak začal kolotoč. Tess v ateliéru v Istanbulu technikou na vodě malovala keramiku a látečky, zatímco já, už doma, ve své dílně z těchto krásných látek šila šátky a šály.A to vše proto, aby jste náš rodinný tým mohli vidět v barevné kráse na veletrhu Kreativ v Ostravě :-) Ten se letos vyvedl organizátorům i mám. Tak obrovský zájem o látečky, šály i samotné malování jsme nečekali. A tak i přesto, že jsme po třech veletržních dnech padali únavou, už na zpáteční cestě jsme kuli plány, jak se do toho napříště obujem :-)
Více o této netradiční technice malování najdete na stránkách Atelieru Ebru. Určitě to stojí za to :-)10 komentářů:

 1. Leni to máte super vymyslené s tým rodinným tímom! No je to krása, keď sa mmama a dcéra takto pekne dopĺňajú a výsledkom je jednoducho NÁDHERA :) Držím vám obom palce do ďalšieho tvorenia !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Martičko, moc děkujeme za přání, je to velmi motivující :-)

   Smazat
 2. Leničko, ty látečky musí být užasné! Obdivuju vás holky! Moc mě mrzí že jsem si tu techniku nevyzkoušela ale aspon mám důvod opět některé léto přijet! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Haničko, nezoufej, máme ještě moc malovacích plánů. A vůbec, příští Tvou návštěvu musíme úplně jinak zorganizovat :-)

   Smazat
 3. Holky, já vám moc gratuluju!
  Ivana

  OdpovědětSmazat
 4. Leničko, mám pusu dokořán a velmi a velmi gratuluji k úspěchu! Nedivím se, je to fakt nádhera!
  Přeji hezkou neděli, Helena

  OdpovědětSmazat
 5. Helenko milá, Tvůj komentář vždy tak potěší u srdíčka. Krásné dny i Tobě :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Leni, to je taková nádhera! Jste s dcerkou sehraný tým a tvoříte, přímo kouzlíte takovou krásu, velká gratulace k úspěchům! Hezké podzimní dny a tvoření přeje |Maru

  OdpovědětSmazat
 7. Uf...takovou "plachtu" pomalovat ebru a nepokazit..
  Gratuluji!! Tess je úžasná!!

  OdpovědětSmazat